W przesyłce kurierskiej można wysłać naprawdę wiele rzeczy. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystko jest dozwolone. Każda firma kurierska ma swój regulamin oraz listę rzeczy, których nie można wysyłać kurierem. Wiele z tych zakazanych rzeczy są z góry określone prawem i ich nadawanie jest karalne. Dlatego zawsze upewnij się, czy możesz umieścić dany przedmiot w paczce. Często chcemy nadać coś, co jest dla nas ważne. Wtedy warto mieć pewność, że przesyłka dotrze bezpiecznie pod wskazany adres. Czy podstawowe ubezpieczenie wystarczy? Czy lepiej dodatkowo zabezpieczyć przesyłki kurierskie?

Jakie ubezpieczenie jest zawarte w cenie przesyłki kurierskiej?

Wysokość ubezpieczenia podstawowego jest uzależniona od tego, jaką firmę kurierską wybieramy. Każda z nich ma inne zasady i regulamin. Dlatego warto przed wybraniem danego kuriera sprawdzić, na jaką kwotę ubezpiecza on przesyłki w ramach kwoty podstawowej. Najwyższe ubezpieczenie zawarte w cenie przesyłki ma kurier FedEx. Wynosi ono nawet do 5000 zł. Trzeba mieć jednak na uwadze, że ta firma nie należy do najtańszych! Wysokie ubezpieczenie w cenie oferuje także kurier DPD. Wynosi ono do 1000 zł. Z tańszych opcji, dość dobre ubezpieczenie na przesyłki kurierskie ma Ruch. Tam dostaniemy do 300 zł.

Ile kosztuje najwyższe dodatkowe ubezpieczenie przesyłki kurierskiej?

Każda firma oferuje nam dodatkowe ubezpieczenie przesyłek kurierskich. Oczywiście w zależności od wybranego kuriera będziemy musieli za nie zapłacić inną kwotę. Wiele firm oferuje naprawdę przystępne ceny za dodatkowe ubezpieczenia. Jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej kwocie, powinniśmy wybrać FedEx, UPS lub DHL. Wszyscy Ci kurierzy oferują ubezpieczenie do 50000 zł. Najmniej zapłacimy za nie w DHL – 2 zł (plus VAT). FedEx pobiera za takie ubezpieczenie 5 zł (plus VAT), a UPS 3 zł (plus VAT) (źródło: https://allekurier.pl/)

Gdzie najbardziej opłaca się wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Niektóre firmy mają bardzo konkurencyjne ceny za ubezpieczenie przesyłki kurierskiej. Warto jednak sprawdzać cenniki za te usługę. Jeden kurier ma szereg możliwości w różnych cenach, inny z kolei proponuje tylko jeden rodzaj ubezpieczenia. Na przykład kurier DHL oferuje jedynie kwotę do 50000 zł w cenie 2zł (plus VAT). Z kolei kurier DPD ma aż 7 różnych wysokości ubezpieczeń. Od 1000 zł do 20000 zł. Możemy więc wybrać dokładnie taką kwotę, jaką potrzebujemy! Ceny ubezpieczenia zaczynają się od 1,5 zł (plus VAT), a kończą na 7 zł (plus VAT).

Czy warto mieć dodatkowe ubezpieczenie przesyłki?

Na to pytanie powinniśmy odpowiedzieć sobie sami. Duże i sprawdzone firmy kurierskie dbają o to, aby każda paczka trafiła tam, gdzie powinna. Jednak błędy się zdarzają i czasem nie da się ich uniknąć. Jeśli więc chcesz mieć świadomość zabezpieczenia przed utratą wartościowych rzeczy, warto postawić na dodatkowe ubezpieczenie. Szczególnie patrząc na przystępne ceny! Nie musisz wcale dużo wydawać, a na pewno będziesz dużo spokojniejszy!