Jak pokonać lęk przed dentystą?
Bardzo zaniedbane zęby mogą skończyć tylko w jeden sposób. Nie będzie to sposób z topowych miejsc list popularności.
Dobrze jest mieć na uwadze, że ząb do leczenia kanałowego boli. I już ten fakt powinien dać do myślenia. I już to zdanie powinno człowieka naprowadzić na właściwe wnioski.
Niestety tak nie jest. Ludzie są niefrasobliwi. I czynią sobie szkodę. Nie dbając o zdrowie narażają się na cierpienia.
Co pozostaje? Zepsuty ząb, leczenie kanałowe, ból. Przed każdym krokiem powstrzymuje strach. Dlaczego tak jest? Ludzie myślą, że ząb po leczeniu kanałowym boli. Jednak nie wiedza wszystkiego. Nie wiedzą, ponieważ nie chcą się dowiedzieć.
Zdarzają się przecież przypadki, że ząb po leczeniu kanałowym boli przy nacisku. Różne mogą być tego przyczyny. Często jest to nadwrażliwość i mała tolerancja na naruszenie struktury zęba od wewnątrz.
Jednak jeśli zabieg został przeprowadzony właściwie, a ząb po leczeniu kanałowym boli przy dotyku, należy jak najszybciej udać się na konsultację do gabinetu stomatologicznego.
W każdym przypadku kiedy pojawiają się nieprzewidziane komplikacje i na przykład ząb po leczeniu kanałowym boli przy nagryzaniu, jest to sytuacja typowa. I podobna do tych już przytoczonych.
Często się tak zdarza, że ząb po leczeniu kanałowy boli i przed leczeniem boli także.
Jednak, jeśli tak się przydarzy, że minie dłuższy czas i ząb po leczeniu kanałowym boli po roku. Co wtedy? Na pewno powinno to zastanowić i zaniepokoić każdego rekonwalescenta. Długa przerwa od zabiegu świadczyć może o zmianach w obrębie korzeni.
Tak to jest niepokojący fakt!
Nikogo nie niepokoiłby specjalnie fakt, że ząb w trakcie leczenia kanałowego boli. Tak się przecież zdarza. Ludzie przychodzą z zębami do leczenia w różnym stadium rozkładu. I trzeba podjąć decyzje o długotrwałym leczeniu. I okazać się może niestety, że stomatolog zadecyduje właśnie tak i ząb po leczeniu kanałowym bez plomby pozostanie na pewien czas. Czas jakiś będzie otwarty, zasklepiony jedynie miękkim materiałem. I przyjdzie czas, kiedy będzie można zakończyć leczenie, a w zębie zagości plomba.