Pieniądze

Giełda binance co warto wiedzieć?

Binance to z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się giełd. Powstała ona w 2017 roku i bardzo szybko stała się jedną z największych giełd na świecie. Korzysta z niej kilkanaście milionów użytkowników. Warto wiedzieć jak działa ta giełda, na czym opiera się jej funkcjonowanie i dlaczego jest taka popularna.

Najważniejsze informacje o giełdzie Binance

Giełda Binance powstała w 2017 roku. Bardzo szybko jej siedziba została przeniesiona do Japonii. Jej twórcą został inżynier Zhao, który jest bardzo popularną osobą wśród interesujących się kryptowalutami.

Binance bardzo szybko zdobyło duże zaufanie klientów. Wielu z nich zdecydowało się na naprawdę duże inwestycje, nawet w mniej popularne kryptowaluty jak np. IOTA.

Pozytywne opinie o Binance wynikają z tego, że to nie tylko miejsce do wymiany kryptowalut, ale prężnie działający system, który działa, w okół cyfrowych walut.

Działania prowadzone przez Binance

Giełda Binance prowadzi wiele działań z zakresu obrotu kryptowalutami. Do najbardziej popularnych należy:

  • Binance Academy – miejsce, w którym można uzyskać najważniejsza wiedzę, dotyczącą handlu kryptowalutami. Dostępna tam są m.in. prezentacje animowane przedstawiające najważniejsze zagadnienia,
  • Binance Labs – czyli inkubator dla blockchain,
  • Binance Charity – giełda prowadzi także fundację, której działanie można wesprzeć, w tym roku fundacja zaangażowała się w działanie, przeciw skutkom pandemii COVID – 19,
  • Binance Trust Wallet – portfel na kryptowaluty, którymi się handluje,
  • Binance Research – publikacje dotyczące różnych raportów i analiz, które mają wpływ na inwestycje.

Strona giełdy Binance dostępna jest w 17 językach, także w polskim, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla inwestorów na całym świecie. Wielu wolontariuszy wciąż wspiera rozwój giełdy.

Warto zaznaczyć, że giełda Binance stworzyła swoją własną walutę Binance Coin. Powstała ona na początku działania portalu, aby ograniczyć prowizje za transakcje. Aktualnie jej wykorzystanie jest znacznie większe. Stała się ona nie tylko obiektem handlu, ale też walutą do dokonywania płatności.

Dodaj komentarz