Budowa masy mięśniowej jest bardzo złożonym procesem. Składają się na niego m.in. właściwa dieta oraz odpowiednio skomponowany trening. W życiu osób aktywnych fizycznie i ćwiczących na siłowni można wyróżnić dwa okresy dietetyczne:

  1. Masę, czyli moment, w którym dieta w sposób odpowiedni łączy i wykorzystuje składniki odżywcze w jadłospisie tak by zwiększać masę mięśniową. Oprócz odpowiedniego schematu żywieniowego bardzo częstym uzupełnieniem takiej diety są różnego rodzaju suplementy ułatwiające bądź pomagające zwiększać masę. na zwiększenie masy.
  2. Redukcja, czyli moment, w którym dieta nastawiona jest na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Jej podstawową zasadą jest jedzenie często, ale w niewielkich ilościach, mniej więcej co dwie trzy godziny.

Osoby aktywne fizyczne sporo czasu muszą poświęcać na przygotowywanie swoich posiłków, planowanie kolejnych dań i zakupów na całe tygodnie. Dlatego z myślą o osobach, które dużo pracują i nie mają już ani czasu i ochoty na takie działania powstała dieta pudełkowa dla sportowców.

Jaki jest najlepszy catering dietetyczny?

Poszukując dobrego cateringu oferującego diety dla sportowców warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najlepszy catering dietetyczny korzysta z usług dietetyka, który komponuje każde danie, tak by wszystkie posiłki dostarczane jako dieta pudełkowa były pełnowartościowe i zawierały wszystkie potrzebne mikroelementy – w tym te najważniejsze, czyli biało i węglowodany. Zdrowy catering dba również o smak potraw dostarczanych swoim klientom. Nie warto dać się zwieść opiniom, że dieta sportowca nie może być smaczna. Dobry fit catering dzięki współpracy z najlepszymi kucharzami dba o jakość, estetykę i smak każdego dania, niezależnie czy to zwykła potrawka z kurczaka czy wyszukane danie kuchni arabskiej lub hinduskiej. Każdy posiłek powinien być również przemyślany na tyle, by trafiać w kubki smakowe nawet najbardziej wymagających osób.

Najlepsze cateringi dietetyczne dba również o produkty, z których powstają poszczególne dania. Dla sportowca nie ma bowiem nic gorszego niż nafaszerowany chemią kurczak, kupne wędliny czy napompowane pieczywa. Niezłym wyznacznikiem jakości firmy oferującej pudełkową dietę jest to czy sama wypieka swój chleb. Każdy posiłek powinien być również przemyślany na tyle, by trafiać w kubki smakowe nawet najbardziej wymagających osób.

Który dietetyczny catering wybrać?

Świetną ofertę dla zabieganych i wiecznie zajętych sportowców, którzy chcą utrzymać swoją wysoką formę posiada firma Fit Apetit. Ich dieta catering SPORT przeznaczona jest dla osób regularnie trenujących. Wspomaga m.in. regenerację po wysiłku fizycznym. Fit Apetit (catering dietetyczny Radom) w swojej ofercie ma również fit catering dla osób wykluczających ze swojego jadłospisu produkty odzwierzęce, czyli catering wegetariański oraz catering wegański