Jak pisać dobre testy SEO, żeby mieć klientów?
Chcesz nauczyć się pisać lepsze teksty SEO, nad którymi wszyscy się będą zachwycać i które każdy kupi? Świetnie trafiłeś! Dowiesz się tego wszystkiego krok po kroku.
Pisanie jest sztuka, która nie wymaga wyższego wykształcenia, jest wiele osób które posiadając wykształcenie podstawowe a piszą świetne, unikalne teksty, mało tego, wiele osób te wszystkie teksty kupuje. Jak oni tego dokonali? Zaraz Ci o tym opowiem.
Jak wiadomo zawsze liczy się pierwsze wrażenie, więc pierwsze nad czym musimy popracować to tytuł naszego artykułu. Im lepszy będzie tytuł, tym więcej osób zwróci na niego uwagę i będzie skłonnych go kupić. Mówiąc „lepszy” chodzi tu o unikalność tytułu, warto zastosować kilka wielkich liter aby podkreślić wyraz. Najlepiej byłoby aby tytuł w sam sobie był lekko wyolbrzymiony, podkoloryzowany, ale nie był kłamstwem, np. „Praca na ankietach internetowych – jak zarobić fortunę”, lub „Praca na ankietach internetowych – zarobisz fortunę!!”. W niektórych tytułach warto umieści własne uczucia, wzmocnić wypowiedź, np. przez ” ! ” i inne znaki, a nawet słowa.
Po stworzeniu tytułu przychodzi czas na sama treść naszego tekstu. tekst powinien być dynamiczny, aby nie nudził się podczas czytania, więc nie ma tu mowy o „laniu wody” w treści artykułu. Aby tekst wyglądał estetycznie i zachęcająco należy umieścić kilka pogrubień czy pochyleń tekstu, nagłówki (najlepiej H2 aby odróżniały się od całości). Nie można zapomnieć o znakach interpunkcyjnych ani o tym, że po każdym przecinku, kropce, wykrzykniku, etc. MUSI BYĆ SPACJA (prócz nawiasów). Podczas pisania trzeba zadać sobie pytanie „Co by mnie zaciekawiło gdybym czytał taki tekst a co odrzuciło?”, gdy postawimy się na stanowisku osoby przeglądającej dany tekst, zauważymy co jest do poprawki, co jest bez sensu, a co trzeba całkiem odrzucić. Podczas pisania nieuniknione jest to, że będziemy popełniać błędy, więc przed wystawieniem tekstu, trzeba go jeszcze raz uważnie przeczytać i dołożyć wszelkie poprawki.
Oprócz samego stylistyki pisania ważne jest też to co piszemy, więc przed podejściem do pisania warto szczegółowo zapoznać się z tematem, nabyć specjalistyczną wiedzę, aby potem móc szeroko rozpisać treść artykułu. Wiedzę możemy czerpać ze stron internetowych, różnego rodzaju książek. Innymi słowy ze wszystkiego co przeniesie nam potrzebną wiedzę. Na końcu warto zawrzeć kilka słów podsumowania (nie zawsze).
Jak można zauważyć pisanie tekstów, nie jest trudne wystarczy wiedzieć jakim zasadami się kierować. W pisaniu zawsze mamy swobodę i wolność, każdy może stworzyć, wymyślić co mu się żywnie podoba.