Pracujesz na etacie, a Twoja pensja nie wystarcza na bieżące wydatki? Być może masz źle rozplanowany budżet domowy. Przemyślałaś sprawę i już bardziej nie da się zacisnąć pasa, aby odłożyć na wymarzone wakacje czy obóz letni dziecka. Nie masz wyjścia, musisz zacząć dodatkowo zarabiać. Na szczęście jest sporo sposobów na dodatkowe dochody, a część z nich może sprzyjać twojej satysfakcji i rozwojowi osobistemu.

Gotowanie i wypieki.

Pieczesz najlepsze ciasta na świecie, które chwali cała twoja rodzina, a lepienie pierogów cię relaksuje? Zacznij zbierać zamówienia na swoje wyroby. Popytaj znajomych, przygotuj kilka rodzajów cista do spróbowania, a przede wszystkim policz dokładnie koszty. Na początku może wydać się to nieco skomplikowana, bo musisz precyzyjnie policzyć każdy drobiazg, nie zapominając o zużyciu prądu czy gazu. Rozlicz dokładnie i zaproponuj sprzedaż znajomym.

Udzielanie lekcji.

Wcale nie trzeba być nauczycielem, żeby dzielić się swoją wiedzą w jakiejś dziedzinie. Uczyć można każdego i wszystkiego. Są osoby zainteresowane nauką gry na instrumentach, obsługą komputera czy wyrobami dziewiarskimi. Wystarczy zapał i ogłoszenia, a na pewno chętny się znajdzie.

Sprzedaż bezpośrednia.

Wiele firm oferuje możliwość sprzedaży swoich produktów kosmetycznych czy odchudzających. Z pewnością nie da się bez dużego zaangażowania i zbudowania własnej sieci dystrybucji zbić na tym majątku, ale produkty na własny użytek można sobie zapewnić z pewnością. Być może zresztą zajęcie cię wciągnie i z czasem zbudujesz własne kanały sprzedażowe.

Usługi kosmetyczne i fryzjerskie.

Jeśli tylko masz odrobinę talentu w tej dziedzinie, z pewnością informacja o twoich umiejętnościach szybko się rozejdzie. Rynek jest wyjątkowo chłonny, a o dobre i terminowe usługi zabiega wielu. Może być to prosta oferta pielęgnacyjna lub na przykład rozbudowana o egzotyczne masaże.

Domowe prace porządkowe i opieka nad dziećmi.

Jedna i druga dziedzina nie wymaga wysokich kwalifikacji, za to sporego zaangażowania. Sprzątanie, prace porządkowe w ogródkach to dobra forma na zarobienie dodatkowych pieniędzy w dodatku stwarzająca możliwości dowolnego zaangażowania czasowego. Opieka nad dzieckiem wymaga już pewnej regularności, ale szczególnie atrakcyjna może być dla mam, które zajmują się własną pociechą. Dwoje czy troje dzieci to nie tylko szansa na dodatkowe pieniądze, ale też zapewnienie towarzystwa własnemu maluchowi.