Proces rozpowszechnienia kryptowalut w codziennym świecie płatności nazywamy procesem adopcji Bitcoina. Bardzo istotnym krokiem było wprowadzenie urządzeń, które pozwalają zakupić waluty wirtualne za gotówkę, a także sprzedać kryptowaluty. Bitomaty są zatem skrzyżowaniem bankomatu i wpłatomatu adresowanego cyfrowym pieniądzom. Sieć bitomatów liczy kilkadziesiąt urządzeń ulokowanych w największych miastach Polski.

Z walut wirtualnych korzystamy nie tylko przy płatnościach online. Coraz więcej sklepów stacjonarnych, restauracji oraz stacji benzynowych udostępnia możliwość płacenia w walucie wirtualnej. Adopcja Bitcoina obejmuje także bitomaty, czyli urządzenia, które pozwalają błyskawicznie pozyskać kryptowaluty, a także wymienić je na gotówkę. Bitomat możemy zatem śmiało określić mianem wpłatomatu i bankomatu przystosowanego do obsługiwania walut wirtualnych.

Jak odbywa się proces kupowania kryptowalut w bitomacie?

Użytkownicy bitomatów nie muszą posiadać zarejestrowanego konta, choć jest to spore udogodnienie, które pozwala skrócić czas potrzebny do wykonana transakcji. W bitomacie wybierasz kryptowalutę, którą chcesz pozyskać, a następnie, wpłacasz wybraną ilość gotówki. Twoje pieniądze zostaną przeliczone na walutę wirtualną zgodnie z aktualnym kursem. Pobrana zostanie niewielka prowizja.

Podczas transakcji podajesz adres portfela, na który mają zostać wysłane kryptowaluty. Jeśli nie posiadasz jeszcze portfela, bitomat założy go za Ciebie. Otrzymasz potwierdzenie transakcji wraz z adresem oraz seedem. Z pomocą tych danych możesz uzyskać dostęp do swojego portfela na dowolnej aplikacji, która obsługuje płatności w wybranej kryptowalucie.

Sprzedawanie kryptowalut w bitomacie

Za pośrednictwem bitomatu możesz także sprzedać kryptowaluty i zamienić je na gotówkę. Jeśli zrobisz to bezpośrednio na urządzeniu, otrzymasz kod QR, z którym należy wrócić po kilku godzinach potrzebnych do zrealizowania transakcji. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z systemu online. Możesz zlecić sprzedaż kryptowalut i ściągnąć kod QR na swoje urządzenie mobilne. Gry transakcja zostanie zrealizowana, otrzymasz powiadomienie. Wówczas wystarczy udać się do bitomatu, zeskanować kod, a urządzenie wypłaci należną gotówkę.

Jakie korzyści oferuję nam bitomaty?

Bitomat to urządzenie, które pozwala na anonimowe i dyskretne kupowanie oraz sprzedawanie walut wirtualnych. Biorąc pod uwagę, że zachowanie prywatności na internetowych giełdach kryptowalut jest praktycznie niemożliwe, bitomaty cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą korzystać z walut wirtualnych w prawidłowy sposób. Pamiętajmy, że kryptowaluta to zdecentralizowany środek płatniczy, który w zamyśle ma nam zaoferować dyskretne i bezpieczne transakcje. Sieć bitomatów w Polsce stale się rozwija, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie z walut wirtualnych.