Drewniane żaluzje to jeden z najbardziej ciekawych i eleganckich systemów pozwalających na osłonienie okien. Rozwiązanie to wykorzystywane jest od lat, jednak wciąż nie wychodzi z mody i jest chętnie wykorzystywane przez dekoratorów wnętrz. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Żaluzje drewniane – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Żaluzje drewniane są bardzo funkcjonalne. Dzięki ich zastosowaniu można utrzymać wygodnie regulować ilość i natężenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Na rynku dostępne jest mnóstwo najróżniejszych rodzajów tego typu, dlatego można je dopasować do każdego stylu i charakteru wnętrza.

Drewniane żaluzje można dobrać do praktycznie każdego wymiaru okien. Aby jednak spełniały one swoje zadanie muszą być dobrze dobrane. Produkty tego typu są bardzo uniwersalne. Można je stosować w pokojach dziennych, aby tamować światło, które mogłoby się odbijać od telewizora. Jednak warto zaznaczyć, że średnio sprawdzą się one w pomieszczeniach, w których panuje większa wilgotność jak np. kuchnia czy łazienka. W przeciwnym razie mogą się na nich nieestetyczne zacieki, czy przebarwienia.

Jakie są rodzaje żaluzji drewnianych?

W sklepach można znaleźć kilka rodzajów żaluzji drewnianych. Jedną z możliwości są klasyczne żaluzje, które są zbudowane z drewnianych lameli, których położeniem można sterować za pomocą specjalnych mechanizmów przymocowanych do linek.

Kolejną możliwością są żaluzje bambusowe. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że są one lżejsze, jednak także umożliwiają skuteczne kontrolowanie światła wpadającego do danego pomieszczenia. Należy zaznaczyć, że nie są tak dobrym izolatorem temperatury jak klasyczne żaluzje drewniane, dlatego nie zaleca się ich wykorzystywania w pomieszczeniach, które szybciej się nagrzewają.

Ostatnim rodzajem są okiennice drewniane. Jest to rozwiązanie bardzo interesujące i ciekawe, ale stosunkowo mało popularne. Takie produkty mają specjalne lamele zamontowane na całej długości.

Zalety żaluzji drewnianych

Drewniane żaluzje mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim wyróżniają się one pięknym wyglądem, który może odmienić charakter danego pomieszczenia. Dzięki swojej wyjątkowej budowie umożliwiają wyjątkową grę światła, co daje niezwykły klimat.

Inną zaletą tego typu żaluzji jest ich trwałość. Świetnie prezentują się one przez naprawdę długi czas, nie blakną, nie zmieniają koloru, a także nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Żaluzje drewniane wyróżniają się też dużą uniwersalnością. Jak już wspomniano wcześniej, umożliwiają one wygodne regulowanie natężenia światła. Są one bardzo proste w obsłudze i można je unosić i opuszczać na dowolną wysokość. Dają one o wiele więcej możliwości niż zwyczajne rolety.

Mówiąc o roletach drewnianych nie można zapomnieć o tym, że są one wykonane z surowca naturalnego, co z pewnością docenią miłośnicy ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one stworzyć naprawdę miłą i ciepłą atmosferę. Warto zdecydować się na ich zakup!

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)