Różnego rodzaju kamienie od lat utrzymują się w czołówce materiałów najchętniej wykorzystywanych przy aranżacji wnętrz – skały takie jak marmur, piaskowiec czy granit nie tylko cieszą oko, ale są również trwałe i praktyczne. Wbrew powszechnym przekonaniom i stereotypom kamienne powierzchnie wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, która uchroni je przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Impregnaty do kamienia naturalnego marki Akemi zabezpieczą kamienne elementy wystroju przed wnikaniem niepożądanych substancji i ścieraniem, zachowując ich nienaganny wygląd; skrupulatne i regularne czyszczenie odpowiednimi środkami sprawi, że blaty, podłogi i inne powierzchnie skalne będą służyć ich posiadaczom przez wiele lat.

Poza substancjami czysto konserwującymi w naszej ofercie znajdują się również środki wzmacniające naturalny kolor kamienia. Ich stosowanie pozwoli na utrzymanie barwy skały i zapewni wysoki połysk materiału – polecamy https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html/

Uniwersalne impregnaty do marmuru 

Przy stosowaniu dostosowanego do niego preparatów kultowy marmurowy wzór może uatrakcyjniać wnętrze przez lata. Nasze środki poradzą sobie zarówno z gładkimi, polerowanymi płytkami, jak i tymi o porowatej, niejednorodnej fakturze. Oferowane przez nas impregnaty do marmuru zabezpieczą kamienne schody, parapety, blaty, płytki i każdy inny marmurowy element wystroju wnętrza. Środki Akemi https://www.e-akemi.com/ znajdą zastosowanie zwłaszcza przy konserwacji powierzchni kuchennych; ochronią marmur przed szkodliwym działaniem octu czy kwasów występujących w owocach cytrusowych. 

Zabezpieczenie granitu

Nasze środki do konserwacji granitu wyróżnia profesjonalne czyszczenie i impregnacja, a także nieblokowanie drobnych porów skały. Dzięki temu możliwe jest odprowadzanie wody z wnętrza granitowych powierzchni, co z kolei pomaga zapobiec różnego rodzaju usterkom mechanicznym i innym niepożądanym wypadkom. Dokładne zabezpieczanie granitu jest wskazane zwłaszcza przy powierzchniach zewnętrznych, zarówno polerowanych jak i bardziej chropawych. Do granitu polerowanego polecamy dedykowany mu impregnat, który wzmocni połysk przy równoczesnej konserwacji kamienia. 

Pielęgnacja piaskowca

Piaskowiec z pewnością doceni ochronę przed wnikaniem brudu i będzie odwdzięczać się nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat. Impregnaty Akemi przeznaczone do piaskowca i jego pochodnych zapewnią zabezpieczenie nawet przed malowaniem farbą w sprayu, kredkami czy flamastrami. Posiadamy różnego rodzaju środki dedykowane naturalnym kamieniom tego typu pozwalające zapewnić zarówno ochronę przed zabrudzeniem, jak i szeroko pojętą konserwację. 

W naszej ofercie znajdą Państwo również gotowe zestawy do konserwacji i impregnacji dostosowane do potrzeb danych powierzchni.