Zdrowie

Jak pokonać chroniczne zmęczenie?

Niektórzy ludzie nieustannie chodzą zmęczeni i niewyspani. Na nic nie mają siły ani energii. Takie osoby potrafią spać po kilkanaście godzin dziennie, i wciąż być zmęczeni.
Picie hektolitrów kawy, kilku puszek napojów energetycznych, stosy pączków i słodycze, to pojedyncze strzały energii, które pomagają jedynie na chwilę.

Tacy ludzie snują się przez życie jak zombie. Prawda jest taka, że gdy mamy energię i siłę, to czujemy że żyjemy.
Umysł ludzki jest ostry jak brzytwa, pokonujemy dzięki niemu trudności i jesteśmy szczęśliwi. Posiadanie większej ilości energii, to klucz do odnalezienia nieznanego nam wcześniej życia.

Jeśli raz na jakiś czas zdarzy nam się taki dzień, w którym nie mamy ochoty na nic innego, tylko położyć się do łóżka, nie ma w tym nic złego, każdy z nas tak miewa. Chroniczne zmęczenie to stałe uczucie wyczerpania.

Przy chronicznym zmęczeniu, warto jest zwracać uwagę, na to co jemy i pijemy. Większość z nas je tak naprawdę to na co zazwyczaj w danym momencie mamy ochotę. Słodycze, fast foody i słodkie napoje są pyszne, ale to martwe jedzenie pełne pustych kalorii.
Co innego, gdy jemy różnorodne, pełnowartościowe produkty, nieprzetworzone i bogate w składniki mineralne.

Odżywianie to złożony temat. To rodzaj jedzenia w dużej mierze na nas wpływa.

Coraz więcej mamy miłośników sportu, dbających o swoje ciała. Jednak większość ludzi nie ćwiczy i nie lubi ćwiczyć. Dla większości z nas pewnie samo myślenie o ćwiczeniach wywołuje zmęczenie. Ćwiczenia fizyczne powinny dać nam porcję energii i sprawić, że będziemy się dobrze czuć.

Innym czynnikiem, który generuje chroniczne zmęczenie jest stres.
Nagłe, stresowe sytuacje zdarzają się każdemu z nas. W ich trakcie w naszym ciele wydzielane są hormonu stresu, adrenalina i kortyzol. Problem pojawia się gdy oddziaływanie stresu jest długotrwałe, wówczas spadają nasze umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Chroniczny stres, to stopniowy, niszczycielski proces, który wykańcza nasz organizm, i pozbawia energii. Jesteśmy wyczerpani mentalnie, fizycznie i emocjonalnie.
We współczesnym, szybkim świecie stres nigdy się nie kończy, zawsze pojawi się coś, co wprowadzi nas w zakłopotanie, frustrację czy irytację.
Możemy jedynie znaleźć sposób na poradzenie sobie ze stresem w codziennych sytuacjach.

Dodaj komentarz