Istnieje wiele korzyści z mieszkania w małym domu lub mieszkaniu. Jest mniej do czyszczenia, mniej napraw do wykonania i nie musisz płacić za przestrzeń, której nie zamierzasz wykorzystać. Jednym z wyzwań jest jednak wybór i aranżacja mebli dla tej małej przestrzeni życiowej.

Ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo mebli, abyś mógł czuć się komfortowo, a także zabawić przyjaciół i rodzinę. Wyzwanie polega na wyborze i ustawieniu mebli tak, aby salon nie był zagracony lub by trudno było się w nim poruszać.

Oto niektóre z naszych ulubionych wskazówek i porad dotyczących maksymalizacji wykorzystania małego domu poprzez wybranie najlepszych mebli do Twojej przestrzeni.

Zacznij od jasnych kolorów

Najlepiej byłoby wybrać meble w jasnych kolorach. Im jaśniejszy odcień, tym większy będzie Twój dom. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób, aby każdy pokój był bardziej zachęcający, bez konieczności wykonywania skomplikowanych zmian aranżacji mebli. Dzięki temu Twój pokój będzie bardziej otwarty, nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Jeśli masz już ciemniejsze meble, zawsze możesz dodać jasne akcenty. Na przykład jasny dywan lub para zasłon może niemal natychmiast sprawić, że Twój dom będzie bardziej przestronny.

Użyj kreatywnych narzędzi organizacyjnych

Kup regały i inne narzędzia organizacyjne, aby zabrać jak najwięcej rzeczy z podłogi. To natychmiast zwiększy ilość dostępnej powierzchni.

Na przykład montowane na ścianie regały lub szafki, które pasują do biurka, są doskonałym miejscem do układania przedmiotów, które w przeciwnym razie mogłyby być na podłodze. Nawet stojak na buty, który pozwala przechowywać obuwie w jednym dogodnym miejscu, może zwolnić miejsce na podłodze i ułatwić poruszanie się po mniejszym domu.

Wybierz nowoczesne meble

Nowoczesne style mebli są zwykle nieco mniejsze i bardziej eleganckie niż ich klasycznie wyglądające odpowiedniki. Na przykład duże pluszowe sofy i fotele z przepełnionymi siedzeniami są dość rzadkie w nowoczesnych projektach, które nadal są dość wygodne w użyciu i zajmują tylko ułamek przestrzeni.

Używaj mniejszych urządzeń

To kolejny pomysł dla tych, którzy mieszkają w małych przestrzeniach. Kompaktowe urządzenia działają podobnie jak ich pełnowymiarowe odpowiedniki, tyle że są mniejsze i zajmują mniej miejsca. Niezależnie od tego, czy szukasz lodówki, czy zmywarki, najprawdopodobniej istnieje kompaktowa wersja prawie każdego urządzenia, którego potrzebujesz.

Najłatwiejszym miejscem do zaoszczędzenia miejsca za pomocą mniejszych urządzeń jest kuchnia. Jeśli masz mało miejsca na blacie, musisz mądrze wybrać swoje urządzenia. Na szczęście oszczędność miejsca w małej kuchni nie jest zbyt trudna, a jednocześnie sprawia, że ​​jest zarówno wygodna, jak i atrakcyjna.

Nie kupuj za dużo

Ta rada może wydawać się oczywista, ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak często nowi właściciele domów wychodzą i kupują więcej mebli, niż naprawdę potrzebują. Planuj z wyprzedzeniem i przemyśl to.

Zacznij od sporządzenia listy wszystkich mebli, które możesz wyobrazić sobie w domu. Następnie zmierz całą dostępną przestrzeń w każdym pokoju. Porównaj swoją przestrzeń z meblami z listy. To da ci lepsze pojęcie o tym, co możesz wygodnie zmieścić w każdym obszarze.

Kupuj powoli

Jak wspomniano wcześniej, wielu właścicieli domów spieszy się i kupuje za dużo mebli. Teraz, gdy masz już listę pożądanych mebli, kupuj pojedynczo. Łatwo jest wyobrazić sobie meble w twojej przestrzeni życiowej, ale to nie zawsze pasuje do tego, jak naprawdę będzie wyglądać w twoim mieszkaniu.