Nauka

Studia w Wielkiej Brytanii dostępne dla każdego

Czy zawsze wyobrażałeś sobie studia w Anglii jako coś tylko dla wybitnych osób, a brak odwagi nie dopuszczał nawet myśli o wyjeździe? Nic bardziej mylnego!

Coraz więcej ludzi każdego roku decyduje się spróbować swoich sił na studiach za granicą, często wybieranym kierunkiem jest właśnie Wielka Brytania. Pomimo tego, że studia tam są płatne, pożyczki odbywają się na wyjątkowo dogodnych warunkach, więc nie ma się co martwić o ich finansowanie. Przy odrobinie pracy można tez spokojnie połączyć naukę z praca, zdobywając przy tym niezbędne w późniejszym życiu doświadczenie oraz poszerzając horyzonty. Studenci chętnie korzystają z pracy part time czy na zlecenie. Do wyboru jest ogromna liczba miejsc pracy- rozpoczynając od posady kelnera czy recepcjonistki, kończąc na opiekunce dla dzieci czy wyprowadzaczach psów („pet sitter”).

Angielskie uczelnie uważane są za jedne z najlepszych na całym świecie, zaraz po uczelniach w Ameryce. System kształcenia opiera się w dużej mierze na własnej pracy, a zajęcia organizowane są tak, żeby był także czas na realizacje własnych marzeń i zainteresowań niekoniecznie związanych z kierunkiem studiów. Wychodzą oni z założenia, że tylko szczęśliwy student będzie w stanie wiele osiągnąć na uczelni i w późniejszym życiu. Jest do bardzo dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę, że odpoczynek i nieprzemęczanie się ma ogromny wpływ na konstruktywność i zapał do pracy. Studia w Wielkiej Brytanii charakteryzują się olbrzymią liczbą kierunków, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jest ich prawie 50000!

Studiowanie za granicą jest fantastyczna możliwością na poznanie obcych ludzi, zrozumienie ich kultur, poszerzenie horyzontów i podszlifowanie swojego języka, a także na udowodnienie sobie, że nie jest to tak odległe i niemożliwe do spełnienia marzenie, a do jego realizacji tak naprawdę niewiele trzeba, poza decyzją o spróbowaniu. Nie należy także zapominać o tym, że dyplom skończenia angielskiej uczelni jest bardziej wartościowy dla przyszłym pracodawców, co może pozwolić Ci wybić się na tle reszty kandydatów. Wielka Brytania czeka otworem, a jeśli ktokolwiek się wciąż waha… Dajcie sobie szansę i ponieście się marzeniom!

Dodaj komentarz