Sklepy

Winietki ślubne, czyli jak ozdobić stoły weselne?

Chociaż winietki dla gości są najmniejszym elementem papeterii weselnej, pomimo ich rozmiaru, nadal są bardzo ważne! Winietki ślubne pomogą poprowadzić gości do ich miejsc, a ponadto dodadzą osobistego charakteru do wystroju stołu. 

Winietki ślubne – dlaczego są tak ważne? 

Po wejściu na salę weselną, goście od razu szukają dogodnego dla siebie miejsca przy stole. Jeżeli para młoda wcześniej nie poświęciła czasu na rozplanowanie miejsc, może to się skończyć niepotrzebnym chaosem wśród gości. W efekcie dwie nielubiące się ciocie siądą obok siebie, a dla małżeństwa zostaną dwa pojedyncze miejsca. Nie wróży to udanego wieczoru, więc aby tego uniknąć, warto wcześniej rozmieścić zaproszone osoby przy stołach. W tym samym dniu lub dzień wcześniej wystarczy ustawić winietki – goście bez problemu znajdą przypisane im miejsce. Co więcej, można z powodzeniem znaleźć tanie winietki – ceny winietek ślubnych zaczynają się już od 99 groszy za sztukę.

Minimalistyczne winietki ślubne

Winietki ślubne jako ozdoba stołu 

Z drugiej strony winietki ślubne doskonale sprawdzą się jako nietuzinkowe uzupełnienie dekoracji stołu weselnego. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na wzór, format, jakość papieru, krój czcionki oraz kolorystkę. Najlepiej, aby ten niewielki akcent podkreślał eleganckie nakrycie stołu i pasował do stylu, w jakim urządziliście wesele. Kluczem do uzyskania harmonii w zakresie dekoracji stołu jest zadbanie o wizualną spójność każdego elementu. Goście często zabierają winietki do domu na pamiątkę, dlatego tym bardziej warto wybrać takie, które będą zachwycać designem. 

Winietka ślubna w formie przypinki dla gości

Nietypowe winietki ślubne

Chcesz, żeby winietki wyróżniały się na tle pozostałych dekoracji stołu weselnego? Nic prostszego! Pamiętaj, że winietki nie muszą leżeć płasko na talerzach – możesz je efektownie wyeksponować. Warto tutaj wybrać oryginalny projekt – winietki na szpilce do wbicia zrobią ogromne wrażenie na gościach, a także będzie im łatwiej dojrzeć swoje nazwisko. Dodatkowo taka opcja to również świetny sposób na dołączenie jakiegoś drobiazgu dla zaproszonych osób w ramach podziękowania za przyjście. W co wbić taką szpilkę? Rozwiązań jest wiele i tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia. Może to być pralinka, mała babeczka czy nawet niewielki pojemniczek miodu.

Winietka ślubna na szpilce

Złote dekoracje stołu weselnego 

Marzycie o subtelnym i romantycznym weselu? A może wręcz przeciwnie – o bogatym i luksusowym? Niezależnie od wyboru, dekoracje utrzymane w złotym kolorze będą strzałem w dziesiątkę! Kolor ten traktowany jedynie jako dodatek zaowocuje jasną i subtelną dekoracją. Z kolei w większym natężeniu będzie bardziej się wybijał i z powodzeniem podkreśli motyw przewodni uroczystości. 

Aranżacja stołu weselnego w kolorze złotym to nie tylko piękna porcelana, zakończona złotymi rantami czy złote sztućce, ale również pomniejsze dodatki jak np. złote winietki ślubne z czarnym napisem

Czego nie powinno zabraknąć na stole weselnym?

Co powinno znaleźć się na idealnie udekorowanym stole weselnym? To, w jakim stylu go zaaranżujecie, zależy wyłącznie od waszych preferencji. Oto dekoracje, które powinny się znaleźć: 

  • piękne serwety położone na talerzach lub obok nich dla każdego gościa;
  • sztućce, talerze i szkło dopasowane do każdego serwowanego dania;
  • stylowy bieżnik na stół;
  • winietki i numerki na stoły;
  • menu weselne;
  • dekoracje kwiatowe;
  • świece.

Pamiętaj, by przede wszystkim wszystkie elementy pasowały do siebie i były spójne ze stylem wesela. Kieruj się zasadą „im mniej, tym lepiej”, a dzięki temu uzyskasz harmonię. 

Dodaj komentarz