Gdy zbliża się lato i chcemy założyć lżejsze ubrania, wiele osób pragnie poprawić wygląd swojej sylwetki. W tym celu najczęściej decydujemy się na aktywność fizyczną i podjęcie diety, niestety nie każdemu wystarcza energii na długofalowy efekt odchudzenia i wymodelowania sylwetki. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej – za niezbyt wygórowaną kwotę można skorzystać z zabiegów poprawiających wygląd. Mimo to niektórzy wciąż nie do końca zdają sobie sprawę z oferty takich gabinetów i mylnie opierają się na krążących stereotypach. Jak i dlaczego warto skorzystać z usług modelowania sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej?

Na czym polegają zabiegi modelujące sylwetkę?

Chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów, można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów wyszczuplających sylwetkę. W dość szybkim czasie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzieje się to za sprawą gwałtownego podwyższania lub obniżania temperatury. Poza efektem odchudzającym możemy liczyć na wiele innych, równie pozytywnych, skutków – pozbycie się cellulitu, odmłodzenie skóry, wygładzenie blizn czy rozstępów. Zabiegi te nie są zbyt drogie, ale niekiedy trzeba wykonać je kilkukrotnie, by móc liczyć na oczekiwany skutek. Ilość zabiegów w serii ustala się indywidualnie. Co ważne, pomagają one przede wszystkim na problematyczne partie ciała, jak na przykład okolice brzucha, które nierzadko trudno jest odpowiednio ukształtować za pomocą samych ćwiczeń i diety.

Najlepsze zabiegi wyszczuplające sylwetkę

Obecnie, obok wielu zabiegów pielęgnacyjnych, coraz popularniejsze są zabiegi wyszczuplające sylwetkę – jest ich bardzo wiele i osoby, które nie są zbytnio zaangażowane w medycynę estetyczną, mogą zadawać sobie pytanie: „który zabieg będzie najlepszy dla mnie?”. Oto lista 4 najpopularniejszych procedur tego typu.

Wyszczuplanie ultradźwiękami

Wyszczuplanie ultradźwiękami, inaczej kawitacja, doskonale nadaje się dla osób zmagających się z cellulitem i chcących zgubić kilka zbędnych kilogramów. Działanie ultradźwiękami o częstotliwości 40 kHz powoduje powstawanie bezpiecznego dla klienta zjawiska kawitacji. Wytworzona w ten sposób energia, dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej, powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i jej rozbicie. Prowadzi to do zniwelowania komórek tłuszczowych, przy okazji ma wpływ także na poprawę napięcia skóry oraz daje naprawdę dobre efekty liftingujące. Po zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody (przynajmniej 2 litry dziennie) oraz prowadzenie aktywnego trybu życia i stosowanie lekkiej diety.

Endermologia

Endermologia jest jednym z efektywniejszych zabiegów, których efekty są szczególnie widoczne na obszarach, które nieco trudniej poddają się modelowaniu. Sam zabieg poleca na masażu urządzeniem, które wykorzystuje podciśnienie. Endermologia ma bardzo szerokie spektrum działania, ponieważ nie oddziałuje tylko i wyłącznie na tkankę tłuszczową. Pozwala nie tylko zrzucić kilogramy, ale i pozbyć się cellulitu oraz poprawić napięcie skóry. Pomimo iż wydaje się bardzo intensywna, taka terapia poprowadzona pod okiem kosmetologa nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami.

 

Kriolipoliza

Jest to stosunkowo nowy zabieg dostępny w gabinetach. Tkankę tłuszczową zasysa się do specjalnego urządzenia, dzięki któremu następuje uwolnienie lipidów i krystalizacja komórek. Sam zabieg polega na schłodzeniu komórek tłuszczowych do bezpiecznie niskiej temperatury w celu spowodowania ich rozpadu (czyli lipolizy). Adipocyty (komórki tłuszczowe), przez wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, są wyjątkowo podatne na działanie niskich temperatur. Komórki o niewielkiej zawartości tłuszczu są natomiast bardziej odporne. Kriolipoliza pomaga skutecznie pozbyć się tłuszczu bez ryzyka uszkodzenia innych komórek, dlatego jest bezpieczna i poleca się ją szczególnie do modelowania pośladków, brzucha i ud. Co ważne, efekty kriolipolizy przychodzą z czasem i są zależne od procesów metabolicznych organizmu.

Zabieg RF

Zabieg RF wykorzystuje zjawisko radiofrekwencji fal radiowych – powoduje w ten sposób obkurczanie się włókien kolagenowych, a w efekcie tego wygładzenie zmarszczek oraz cellulitu. Pod wpływem fal w komórkach dochodzi do znacznego przyśpieszenia metabolizmu komórkowego (efekt utrzymuje się na długo po zabiegu). Zabieg RF nie tylko więc sybtelnie modeluje sylwetkę, ale też stymuluje produkcje kolagenu odpowiedzialnego za regenerację i młody wygląd skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej ostatnio przeżywają okres swojej świetności, jak widzimy, mogą przynosić zaskakujące efekty w stosunkowo niedługim czasie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na klasyczne modelowanie sylwetki poprzez choćby uczęszczanie na siłownię, z wielu względów, czy to z braku czasu, czy możliwości fizycznych. Nie jest absolutnie niczym złym, korzystanie z zabiegów w celu poprawienia defektów w naszym ciele, wręcz przeciwnie – bardzo często wprowadza wiele pozytywnych efektów i pomaga zwalczyć kompleksy. 

Więcej o najskuteczniejszych zabiegach modelujących przeczytasz na stronie https://qcl.pl.