Rozrywka

Zaplanuj z głową wyjazd na festiwal muzyczny

Wyjazd na zagraniczną imprezę muzyczna to spore przedsięwzięcie, które wymaga wcześniejszego działania i podjęcia wielu kroków organizacyjnych. Na przykład mając w perspektywie wyjazd w sierpniu, trzeba zamówić bilety lotnicze kilka miesięcy przed tym terminem. Można mieć wtedy nadzieję, że nie zapłaci się zbyt wiele, oczywiście godne polecenia są tu tanie linie lotnicze.

Większość klubowiczów to przecież młodzi ludzie i nie zarabiają oni oszałamiających kwot. Jeśli jest okazja oszczędzić kilkaset złotych na biletach lotniczych, to nie należy się przy tym wahać ani minuty.

Kolejna sprawa to wstęp na samą imprezę. Ceny biletów są tu najniższe na samym początku, im bliżej dnia imprezy muzycznej, tym bardziej one wzrastają. Dlatego też poleca się zakup wejściówki jak najwcześniej, naturalnie w przypadku, gdy występuje stuprocentowa pewność w temacie wyjazdu. Ewentualne reklamacje nie są raczej uwzględniane i nie warto kupować biletu na zapas, kiedy nie wie się jeszcze wszystkiego. Ten przykład pokazuje, że to dość odpowiedzialna decyzja, nad którą warto się dłuższy czas zastanowić.

Zostaje jeszcze kwestia rezerwacji w hotelu, ponieważ eskapada do obcego kraju wymaga odpoczynku przed imprezą, a szczególnie po jej zakończeniu. Dwie noce w hotelu to absolutny standard i norma, jeśli chodzi o tego typu wyjazdy na imprezy muzyczne. Takie stanowisko podziela zdecydowana większość zainteresowanych. Oczywiście najlepiej zarezerwować sobie nocleg w pobliżu miejsca, gdzie odbędzie się festiwal. Tak byłoby najbardziej korzystnie, lecz nie zawsze jest to realne. W grę może wchodzić tu między innymi brak takich hoteli lub zbyt wysokie ceny. W takim przypadku lepiej poszukać czegoś innego. Wydanie dodatkowych pieniędzy na transport z hotelu na pewno nie będzie wielkim obciążeniem w porównaniu do wspomnianej ewentualności.

Można się pokusić o krótkie podsumowanie, gdzie koniecznie musi znaleźć się zdanie mówiące o potrzebie zorganizowania całego wyjazdu na długo przed właściwym terminem. Tylko tak zyskuje się szansę na jakieś oszczędności.

Dodaj komentarz